HABERLER

23
ÜYELERİMİZE DUYURULUR!!!

 

Konu: Plastik poşetlerin ücretlendirilmesi hak 

İlgi: Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 22.07.2019 tarih ve 168934 sayılı yazı

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ilgili yazısında 09.01.2019 tarihli makam olur ile taraflarınca yayımlanarak yürürlüğe giren ve 25.03.2019 tarihli olur ile değişiklik yapılan ‘’Plastik Poşetlerin Ücretlendirilmesine İlişkin Usul ve Esaslar’’ uyarınca plastik poşetlerin ücret karşılığında tüketici veya kullanıcıya verildiği ifade edilmektedir.

Bakanlığın yazısında, bu kapsamda, satışa tabi plastik poşetlere dair Plastik Poşetlerin Ücretlendirilmesine Usul ve Esaslar’ın Geçici 4 üncü maddesin de yer alan ‘’ Bu Usul ve Esasların 5 inci maddesinin onuncu ve on birinci fıkrasındaki şartları sağlayan  plastik poşetler en geç 30/06/2019 tarihinden itibaren satışa sunulur  ve şartların sağlamayan plastik poşetlerin satışına izin verilmez .’’ hükmü dahilinde ;

   . Ücrete tabi plastik poşetlerin en az bir yüzeyinde çevreci slogan ve Sıfır        Atık logosu Kullanılması,

      Plastik poşetlerde yer alan satış noktalarının marka ve logolarının bulunduğu yüzey ( sap ve körükler hariç) alanın yüzde yirmisini geçmemesi,

       . Sıfır Atık logosunun bakanlık web sayfasından temin edilen haliyle veya poşet rengine  bağlı olarak görünür olması şartıyla tek ren olarak kullanılması ve

    . Ücrete tabi plastik poşetlerin çift kat kalınlığının 40 mikron ve üzerinde olmasına dair esasların sağlanması

 gerektiği bildirilmiştir

 Bilgilerinizi ve konunun ilgili üyelerimize duyurulur.

 

Ceyhan Ticaret Borsası

[Devamını oku...]

22
ÜYELERİMİZE DUYURULUR!!!

T.C
TARIM İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

 


Çukurova Tarım işletmesi müdürlüğü işletmesinin 2019 yılı üretimi yaklaşık 300 ton ( +-%20) Paketli Ryegrass silajı ve 1.000 ton (+-%25) Kuyuda Buğday Silajı şartname esasları dahilinde 20.08.2019 tarihi saat 14.00’de 4 parti halinde açık arttırma usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ait ilan yazı ektedir.

Bu işle iştigal eden Üyelerimize duyurulur.

Ceyhan Ticaret Borsası

 

[Devamını oku...]

21
2019 YILI TÜRKİYE'NİN TURFAN DA ÜRETİM BÖLGESİ OLAN ÇUKUROVA’MIZDA MISIR HASADI BAŞLADI.

Ceyhan İlçemiz de Borsamız üyesi ve aynı zaman da çiftçimiz olan Bozçalar Tarım’dan Murat BOZÇALAR ve Dörtler Tarım’dan İlyas DURSUN’UN arazisinde yapılan Mısır Hasadına Ceyhan Ticaret Borsası Genel Sekreter Yeliz AYDAR , Arşiv Memuru Mutlu GENCER , Basın Yayın Sorumlusu Volkan TERKEŞLİ katılım sağladılar.

İşletmelerini ziyaret ettiğimiz Borsamız Üyesi aynı zaman da çiftçi olan Murat BOZÇALAR ve İlyas DURSUN ‘’İklim şartlarının iyi geçmesi bu yılki hasat miktarımızı olumlu etkilemiştir. Şuan da 1. Ürün Mısırımızın hasadını yapmaktayız ve üretimden memnunuz’’ diye ifade etti.

Borsamız Genel Sekreter Yeliz AYDAR ‘’Bölgemiz de Üretim alanı ve miktarı yüksek olan 1. Ürün Mısır hasadının da başladığını, üreticilerimizin şuan ki verimden memnun olduğunu’’ ifade etti.

Genel Sekreter Yeliz AYDAR Ceyhan Ticaret Borsası olarak, her zaman üreticimizin yanında olan Devletimize ve TMO yöneticilerine, tüm çiftçilerimiz adına teşekkür edİyoruz" dedi.

Ceyhan Ticaret Borsası

[Devamını oku...]

09
BORSA BAŞKANIMIZ MUSTAFA AYDAR’DAN KURBAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
Ceyhan Ticaret Borsası Başkanı Mustafa AYDAR , Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayarak, tüm İslam aleminin ve Ceyhanlı hemşerilerinin Kurban Bayramı’nı kutladı.

Başkan Mustafa AYDAR ; Bayramlar çok özel günlerdir. Milletimizin birlik ve beraberliği, kardeşlik ve dayanışma ruhu bayram günlerinde daha da gelişir ve pekişir. Kurban Bayramı’nın sevginin ve kardeşliğin en yüksek düzeyde hissedileceği, milletçe birlik ve beraberliğimizi sağlayan değerlerimizin her yönüyle yaşanacağı günler olarak geçmesini temenni ediyorum.

Sevgi dolu, huzur ve mutluluk içinde nice bayramlar geçirmek dileğiyle başta Ceyhan’lı hemşerilerimin , Üyelerimizin ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramı'nı kutluyor, bayramın herkese sağlık ve huzur getirmesini diliyorum.

Mustafa AYDAR
Ceyhan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı

[Devamını oku...]

09
ÜYELERİMİZE DUYURULUR!!!
T.C. TARIM İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ...

[Devamını oku...]

07
 03.06.2019-TÜRKİYE ÜRÜN İHTİSAS BORSASI A.Ş.(TÜRİB)YATIRIMCI KAYIT İŞLEMLERİ HK.                  ...

[Devamını oku...]

07
07
07
02
ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE!!!

 Pamuk Sorumlu Denetçi Eğitimi

T.C. Ticaret Bakanlığı Güney Anadolu Bölge Müdürlüğü Tarafından 21-22-23 Ağustos 2019 Tarihlerinde Mersin İli Tarsus İlçesinde Pamuk Sorumlu Denetçi Eğitimi Düzenlenecektir. Eğitim sertifikalı ve sınavlıdır.

Süresi İçerisinde Belgesini Yenilemeyen Ve Yeni Belge Almak İsteyen Pamuk Sorumlu Denetçi Adaylarının Anılan Bölge Müdürlüğüne Başvurması Gerekmektedir. Kontenjan Sınırlı Olup, Öncelik Başvuru Sırasına Göre Olacaktır. Söz konusu eğitime başvurular En geç 19 Ağustos 2019 Tarihine Kadar Bölge Müdürlüğümüze şahsen yada posta yoluyla yapılacaktır. Eğitim, Tarsus Ticaret Borsası'nda Yapılacaktır.

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 51İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son   

Türlübaş Mah. İstasyon Cad. NO:17 Ceyhan/ADANA
0.322 613 30 19
0.322 613 91 28
ceyhanborsa@hotmail.com
ANASAYFAVİZYONUMUZMİSYONUMUZBÜLTENLERATATÜRK KÖŞESİBİLGİ EDİNMECEYHAN İLÇESİ