HABERLER

14
ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE !!!

 Konu: Yemen Yardım Toplama Kampanyası

 Yemen'de yaklaşık 4 yıldır devam eden iç savaş nedeiyle dünyanın en büyük açlık krizinin yaşandığı, son dönemde iyice artan şiddet hareketleri nedeniyle evsiz kalan ve yurtlarını terk eden binlerce insan; mülteci durumuna düşerek komşu ülkelere sığınmaya çalışmakta, barınma, açlık, susuzluk ve salgın hastalıklar tehlikesi ile karşı karşıya bulunmakta olduğu, halkın çaresiz bir şekilde hayatta kalma mücadelesi verdiği ve 22 milyon insan acil insani yardıma ihtiyaç duymakta olduğu, bu nedenle Adanalı Hemşerilerimizin beklentileri doğrultusunda Yemen'de bulunan halkın karşı karşıya bulunduğu sıkıntıların hefifletilmesi, şiddet olaylarından etkilenenler için imkanlar ölçüsünde gerekli desteğin sağlanması amacıyla ilimizde Valiliğimiz uhdesinde yardım Kampanyası başlatılmıştır.

 

Başlatılan bu yardım kampanyasında ;

 

1. Kaymakamlıklarımız, belediyelerimiz ile kamu kurum ve kuruluşlarımızca toplanan yardımlar ekte belirtilen hesap numaralarına aktarılacaktır.

2. Gerçek veya tüzel kişiler bu hesaplara doğrudan bağış yapabileceklerdir.

3. İçişleri Bakanlığı ( Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ) tarafından açılan SMS hesabına '' Yemen yazıp 1866'ya SMS göndererek 10 TL'' bağış yapılabilecektir.

 

Adanalı hemşerilerimizin, kamu kurum ve kuruluşları ile her düzeydeki kamu görevlilerinin, sivil toplum kuruluşlarının, meslek odalarının, basınımızın bir insanlık görevi olan bu yardım kampanyasına gönüllü olarak her türlü desteği vereceklerine inancımız tamdır.

 

 

YEMEN İNSANİ YARDIM KAMPANYASI HESAP NUMARALARI

T.C. ZİRAAT BANKASI ATATÜRK CADDESİ / ADANA ŞUBESİ

 

TL- Hesap IBAN No:  TR65 0001 0009 3188 0044 715001

ABD Doları Hesap IBAN No: TR38 0001 0009 3188 0044 715002

EURO Hesap IBAN No: TR11 0001 0009 3188 0044 715003

 

 

[Devamını oku...]

10
Genel Sekreterimiz Yeliz Aydar, Roma’da Gerçekleştirilen Genel Sekreterler bilgilendirme toplantısına katıldı.

  Genel Sekreterler Bilgilendirme Toplantısı Roma’da gerçekleştirildi. 6-8 Aralık 2018 tarihlerini kapsayan etkinliğe Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesindeki oda ve borsaların genel sekreterleri ile bir araya gelen TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, camia olarak başarının arkasında birlik ve beraberliğin yattığına inandıklarını hatırlatırken, “Biz bir araya geldik, bir arada durduk ve birlikte çalıştık. Eller çoğalınca işler hafifledi, başarı geldi. Burada bizim için sihirli kelime ‘birlik’. Bizler; üyelerimizle, genel sekreterlerimizle, çalışanlarımızla, Oda ve Borsa Başkanlarımızla, büyük bir aileyiz” dedi.​

 

 Genel sekreterlere hitap eden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, kendilerinden camiaya her zaman ümit vermelerini ve iş dünyasını daha güçlü bir Türkiye’ye ulaşmak üzere motive etmelerini istedi.

 

Oda ve borsaların bugün şehirlerin en önemli kurumları, ekonominin ana aktörü konumuna geldiğinden söz eden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, artık ekonomiyle ilgili her konuda, oda-borsalarımızın görüşü, önerisi alındığını ve dinlendiğini anlattı. Oda ve borsalarımız, uluslararası projelere imza atar hale geldiğini ifade eden Hisarcıklıoğlu “Yurtdışından kaynak temin ediyor, Avrupa Odalarıyla birlikte çalışmalar yapıyorsunuz. 269 Oda ve Borsamız, uluslararası kriterlere göre akredite oldu. Yani Avrupa’nın en iyi odalarıyla, aynı hizmeti, aynı kalitede verir hale geldiğini kanıtladılar. Elbette hedef, 365 Oda-Borsamızın da akredite olması. Zira bu, hem oda/borsanızın, hem de sizlerin büyük itibar kazanması demek. Bunu da başaracağınıza inanıyorum” diye konuştu.

 

Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürü Adnan Yankın ise genel sekreterlere hitabında, iş dünyasının önünü açan birçok reform ve düzenlemede TOBB ile birlikte çalıştıklarını ifade etti. Yankın, ayrıca son dönemde Ticaret Bakanlığı olarak hayata geçirdikleri, Taşınır Rehni Sicili, Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi Dijital Dönüşüm Projesi, E-Ticarette Güven Damgası, Lisanslı Depoculuk Teşvikleri, Ürün İhtisas Borsası, MERSİS Projesi hakkında Oda ve Borsa Genel Sekreterlerine bilgi verdi.

 

TOBB Genel Sekreteri Mustafa Saraçöz de 365 Oda/Borsa genel sekreteri için son 1,5 yılda düzenledikleri üçüncü toplantıyı gerçekleştireceklerini anımsatarak, “2012’den sonra bu aileye yeni katılan arkadaşlarımızla da ilk kez birlikte yurtdışında beraber oluyoruz. Tecrübeli arkadaşlarımız ile yeni genel sekreterlerimizin bu 3 günlük sürede iletişim düzeyini ciddi oranda artıracağından, burada bir tecrübe paylaşımı olacağından eminim” dedi.

 

3 gün sürecek program hakkında bilgiler veren Mustafa Saraçöz, “Yurt dışı programları, birçok açıdan gelişim ortamı oluşturmakta ve bizlere vizyon katmakta. Ancak 2019’un ilk çeyreğinde de sizlerle yine Ankara’da bir araya gelip daha teknik çalışmalar gerçekleştirmeyi planlıyoruz. O yüzden o zaman yapacağımız toplantıya sağlayacağınız katkılar için önünüzde bir hazırlık zamanı da olacak” ifadelerini kullandı.

[Devamını oku...]

10
Konu: Rusya - Ortak Sanayi Çalışma Grubu   İlgide kayıtlı yazıda,Türk-Rus Ortak Sanayi Çalışma Grubu 13. Dönem Toplantısı'nın 20-21 Aralık 2018...

[Devamını oku...]

10
ÜYELERİMİZİN DİKATİNE !!
Konu: Türkiye Bursları 2019 Yılı Planlaması   İlgi; Kültür ve Turizm Bakanlığı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nın 12.11.2018...

[Devamını oku...]

10
ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE !!
Konu: ABD'nin İran'a yönelik yaptırımları Hk.   İlgi: Dışişleri Bakanlığı 43143608-545.08.01-2018/22670685 sayı 28.11.2018 tarihli yazısına ist...

[Devamını oku...]

07
Ceyhan Ticaret Borsası 'TOBB Akreditasyon Sistemi Denetimini’ başarıyla geçti.

Ceyhan Borsa'sı "Akredite Denetimini" Tamamladı.

Ceyhan Ticaret Borsası 'TOBB Akreditasyon Sistemi Denetimini’ başarıyla geçti.

Ceyhan Ticaret Borsası, Türk Loydu Denetçisi Mümin Bakkal tarafından gerçekleştirilen belge yenileme denetimi başarı ile tamamlandı. Ceyhan Ticaret Borsası’nın Akreditasyon kılavuzuna göre 13 ana ana madde başlığında 365 alt başlıklı kriterde yapılan denetimde, çalışmaların yeterli ve üst düzeyde olduğu ve projelerinin bulunduğu belirtildi.

 Denetimde Ceyhan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Aydar, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Ferruh Arslan, Yönetim Kurulu Üyemiz Mehmet Can Azğan, Meclis Üyemiz Nazif Diler, Borsa Genel Sekreterimiz Yeliz Aydar ve Kalite ve Akreditasyon Sorumlumuz Ferhat Arslan ile borsa personellerimiz hazır bulundular.

 Denetim ile ilgili değerlendirme yapan Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aydar, ‘‘Yönetim ve oda/borsa mevzuatı, mali yönetim, insan kaynakları yönetimi, iş planlaması ve yönetimi, haberleşme ve yayınlar, bilgi ve iletişim teknolojileri kullanımı, üye ilişkileri, kalite yönetimi, iletişim ağı, temsil, bilgi, danışmanlık ve destek, iş geliştirme ve eğitim, uluslararası ticaret, satış salonları ve laboratuvarlar maddelerinde denetime tabi tutulduk. Stratejik planımız, üye ilişkileri yönetim sistemi ve personel performans yönetim sistemimiz, politika ve temsil faaliyetlerimiz örnek gösterilecek kadar başarılı bulundu. Tüm personelimize, çalışmalarımıza, hizmetlerimizin muhatabı üyelerimize teşekkür ediyorum.’’ dedi.

 Denetim sonrası değerlendirmeleri ile düşüncelerini aktaran Türk Loydu Denetçisi Mümin Bakkal, ‘‘ Borsanız TOBB Akreditasyon denetiminden bir önce yıla göre 4 puan artış yaparak başarıyla geçti. Denetim bağımsız ve tarafsız denetim kurumu tarafından gerçekleştirilmiştir. Borsanız TOBB beklentilerine uygun bir şekilde, üyelerinin ve bölgenizin hizmetindedir. Ve hizmet kalitesini Akreditasyon süreciyle birlikte daha ileriye taşıyacaktır.’’ Şeklinde görüşlerini dile getirdi.

 

 

CEYHAN TİCARET BORSASI

[Devamını oku...]

04
CEYHAN TİCARET BORSASI EN ÇOK TESCİL ÜCRETİ ÖDEYEN ÜYELERİNİ PLAKET İLE ÖDÜLLENDİRDİ

 Başkan Mustafa Aydar, Ceyhan Ticaret Borsası Meclis salonunda gerçekleştirilen ödül töreninde 2017 yılında en çok tescil ücreti ödeyen üyelerimize ödül vermek için buradayız dedi.

  Ceyhan Ticaret Borsası 2017 yılında en çok tescil ücreti ödeyen ilk 10 üyesini Plaketle ödüllendirdi. Ödül törenine Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Aydar, Meclis Başkanımız Ali Cem Sandıkçı ve Yönetim ve Meclis üyelerimizle birlikte, Ceyhan Ticaret Odası Başkanı Şeref Can, CTO Meclis Başkanı Kasım Önük, Ceyhan EKK Başkanı İbrahim İkidağ, AK Parti Ceyhan İlçe Başkanı Cemal Saim Çetenak, Ceyhan Şöförler Odası Başkanı Ünal Kurt, Ceyhan Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Ahmet Tontu ile birlikte ilçemizin birbirinden değerli STK Başkanlarımız da ödül programımıza katılım gerçekleştirdiler.

  Borsamızın Konferans salonunda gerçekleştirilen ödül töreninde Açılış konuşması yapan Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Aydar konuşmasında şu an burada bulunmamızın sebebi borsamıza 2017 yılında en çok tescil ücreti ödeyen üyelerimize ödül vermek için bulunmaktayız diyen Aydar Sanayicilerimizin bu üstün gayetleri ve çabalarını tebrik ediyorum, ümit ve temennilerimiz odurki diğer tacir sanayicilerimizinde yalnız bölgemizde değil, ulusal ve uluslar arası alanlarda faaliyetlerinin artmasıdır ve temennimiz Artırılmasından yanayız dedi.

ÜRETİM VE İSTİHDAM YARATMAYA YÖNELİK FAALİYETLERDE ÜZERİMİZE BÜYÜK GÖREVLER DÜŞMEKTEDİR

Başkan Aydar konuşmasına şöyle devam etti; Bizler Borsa olarak İlçemizin, İlimizin ve Bölgemiz ’in gelişimini, Üretimi ve istihdamı yaratmaya yönelik faaliyette bulunan firmalarımızın çalışmalarını yakinen takip etmek ve üzerimize düşen görevi yerine getirmek noktasında gayretlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz dedi.

SANDIKÇI; BORSAMIZ YENİLİKÇİLERİ TAKİP ETMEKTEDİR.

  Başkan Aydar’ ın konuşmasının ardından söz alan Ceyhan Ticaret borsası Meclis başkanımız Ali Cem Sandıkçı konuşmasında, Borsamız Türkiye sıralamasında 27 sırada ve bu yıl yapılan tescil artışından dolayı önümüzdeki yıllarda daha üst sıralarda olmasını temenni ediyoruz, aynı zaman da Ticaret Borsa olarak  Akdeniz bölgesi sıralamasında 4. Sıradayız ve borsamız Akredite çalışmalarını’ da yenilemektedir. Böylelikle Borsamız ciddi bir şekilde Çiftçi ve Tüccarların sorunları ile çok yakından ilgilenmekte olup ve Üyelerimizin sorunlarını çözüme kavuşturmanın çabasında olduklarının ifade ederek konuşmasını tamamladı.

 

 EN ÇOK TESCİL ÜCRETİ ÖDEYEN İLK ON ÜYEMİZE ÖDÜLLERİ VERİLDİ.

Konuşmaların Ardından en çok tescil ücreti ödeyen üyelerimize ödülleri verildi.

1.     Üyemiz, Toprak Mahsulleri ofisine Ödülünü Ceyhan Ticaret Odası Başkanı Şeref Can takdim etti,

2.     Üyemiz, Dörtler Tekstil Tarım Firmasına Ödülünü Ceyhan EKK Başkanı İbrahim İkidağ takdim etti,

3.     Üyemiz, Sanka Tarımsal Ltd, Şti, Firma Sahibi ve Meclis Başkanımız Ali Cem Sandıkçıya ödülünü, SGK Strateji ve Geliştirme Daire Başkanı ve AK Parti Adana Milletvekili adayı Mehmet Akif Dostbil takdim etti,

4.     Üyemiz, Toprak Tarım Ürünleri adına ise CTB Yönetim Kurulu adına başkan yardımcımız Melih Çetin verdi,

5.     Üyemiz, Ramazan Oğulları tarım ürünleri Firmasına ödülünü AK Parti Ceyhan İlçe başkanı Cemal Saim Çetenak  takdim etti,

6.     Üyemiz, Teks-Tar Arif Öyke tarım a ödülünü Ceyhan Şoförler ve otomobilciler odası başkanı Ünal Kurt takdim etti,

7.     Üyemiz, Telli Tarım Firmasına ödülünü Ceyhan Bakkallar ve bayiler odası başkanı Ahmet tontu verdi,

8.     Üyemiz, Ultar Tarım Firmasını  ödülünü CTB Başkan yardımcısı Ferruh Arslan takdim etti,

9.     Üyemiz, İrfan Savrun Tarım Firmasına ödülünü Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aydar verirken,

10.    Üyemiz Altınışık Tarım Firmasına CTO Meclis Başkanı Kasım Önük ödülü verdi.

 

Ödül Törenimize Katılan Tüm STK Başkanlarımıza ve Üyelerimize teşekkür ediyoruz.

 

CEYHAN TİCARET BORSASI

[Devamını oku...]

28
ATB’de GERÇEKLEŞEN (TIBOS) TANITIM ve EĞİTİM TOPLANTISINA KATILDIK.

 

Borsamız Genel Sekreteri Yeliz AYDAR, Genel Sekreter Yardımcısı ve Muamelat Memuru Ayhan ATEŞ, Tescil Memurlarımız Refa ÇİL ve Sinan KELEBEK Adana Ticaret Borsasın’da düzenlenen Ticaret Borsaları Otomasyon Sistemi (TİBOS) tanıtım ve eğitim toplantısına katıldılar.

 

 Toplantıya aynı zamanda Akdeniz, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde bulunan Borsaların Genel Sekreterleri ve Tescil birim sorumluları katıldı.

 

  TOBB Borsalar Müdürü Muhibbet Uludoğan, TOBB Yazılım Müdürlüğünde görevli Fikret Erden ve Barış Özen tarafından yapılan sunumlarda, Borsalar için geliştirilmiş olan TİBOS sistemi ile ilgili tanıtım yapıldı. 

 

Toplantı sonrasında Adana Ticaret Borsası Genel Sekreteri Gökhan Öztürk, kurumun projeleri ve çalışmaları hakkında bilgiler vererek, bölge borsa temsilcilerine Adana Ticaret Borsasının Yeni Borsa Kompleksini gezdirdi.

 

 

CEYHAN TİCARET BORSASI.

 

[Devamını oku...]

24
ÇUKUROVA İYİ UYGULAMALAR PLATFORMU MERSİN  DTO 'da BULUŞTU.

   Mersin Deniz Ticaret Odası Genel Sekreteri Korer Özbenli'nin açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, TOBB Akreditasyon Kurul Sekreteri Özge Aksu Karatepe '' TOBB Oda/Borsa Akreditasyon Yeni Puanlama Sistemi ve TOBB'nin Oda/Borsalardan Beklentileri'' konulu sunumunu gerçekleştirdi.

   Çukurova iyi uygulamalar platformuna Borsamızdan Genel Sekreter Yeliz Aydar, Genel Sekreter Yarımcısı Ayhan Ateş ve Kalite Yönetim Temsilcisi ve Akreditasyon Sorumlusu Ferhat Arslan Katılım sağladılar.

[Devamını oku...]

23
CTB BAŞKANI MUSTAFA AYDAR’DAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

  Ceyhan Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Aydar 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle bir mesaj yayımladı Aydar mesajında şu görüşlere yer verdi "Öğretmenlerin  tarih boyunca ve dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren önder ve örnek insanlar olmuşlardır dedi.

 

Ceyhan Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Aydar mesajında şu görüşlere yer verdi, Bir milletin milli, ahlâki ve kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olması öğretmenlerinin üstün çalışmalarına bağlıdır. Geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğe hazırlamak büyük özveri ve emek isteyen bir iştir. Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı öğretmenlerdir ve Büyük Atatürk'ün dediği gibi yeni nesiller öğretmenlerin eseri olacaktır dedi.

 

Öğretmenlerimize duyduğumuz minnet ve şükran duygularımızı ifade ettiğimiz, onların ışığına ve rehberliğine duyduğumuz ihtiyacı bir kez daha güçlü bir şekilde dile getirdiğimiz 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum diyen Aydar  24 Kasım Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, Millet Mektepleri tarafından kendisine verilen; 'Başöğretmen' unvanını kabul etmesi ve söz konusu tarihin 'Öğretmenler Günü' olarak kutlanmaya başlandığını belirtti.

 

 Aydar, Geleceğin teminatı olan çocukların yetiştirilmesinde fekadar, Vefakar ve özverili bir şekilde gayret gösteren öğretmenlerin, her türlü takdire fazlasıyla layık olduğunu belirtti ve öğretmenlerin aynı zamanda da milli birlik ve beraberliğin de teminatı konumunda olduğunu vurguladı ve Öğretmenlerimiz karanlığı delen  bir ışık olduğunun altını çizen Aydar  Bu düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü gönülden kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum." Dedi.

 

CEYHAN TİCARET BORSASI

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 41İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son   
Yazdır  

Türlübaş Mah. İstasyon Cad. NO:17 Ceyhan/ADANA
0.322 613 30 19
0.322 613 91 28
ceyhanborsa@hotmail.com
ANASAYFAVİZYONUMUZMİSYONUMUZBÜLTENLERATATÜRK KÖŞESİBİLGİ EDİNMECEYHAN İLÇESİ