HABERLER

16
81 İldeki oda ve borsalardan Barış Pınarı Harekatı’na destek

  Türkiye'deki 81 ilin oda ve borsaları, Türk Silahlı Kuvvetlerinin " Barış Pınarı Harekatı’na desteklerini duyurmak üzere eş zamanlı basın açıklaması gerçekleştirdi. ATO Congressium'daki toplantıda başkentteki oda ve borsalar adına bildiriyi okuyan ATO Başkanı Gürsel Baran, harekatın evrensel hukuk, Birleşmiş Milletler (BM) Güvelik Konseyinin terörle mücadele kararları ve BM Sözleşmesi'ndeki meşru müdafaa hakkı çerçevesinde başlatıldığına dikkati çekerek, "Harekat meşrudur ve destekliyoruz." İfadesini kullandı.

 

Ato başkanı Baran, özellikle Fırat'ın doğusundaki terör örgütlerince son 2 yılda 100'ün üzerinde taciz ve hasmane eyleme maruz kalan Türkiye'nin bu örgütler ve destekçilerine gereken cevabın en güçlü şekilde verildiğini dile getirdi.

Baran, "Zaten bunu hem Fırat Kalkanı hem de Zeytin Dalı harekatlarında gösterdik. Önceden terörün hakim olduğu bölgede hayat normale döndü, barış ve huzur geldi. Yurtlarını terk etmek zorunda kalmış Suriyelilerin geri dönüşüne de zemin hazırlamış olduk." diye konuştu.

 

AYDAR; TERÖRE KARŞI HER ZAMAN BİRLİK OLMALIYIZ

 Ceyhan Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Aydar uluslararası camiayı, teröre karşı ortak hareket edip, bölgede insan haklarını hakim kılma yönünde net bir duruş sergileme noktasında Türkiye'ye destek vermeye davet etti.

Aydar, ülkemiz her zaman her koşulda haklı duruşunu aktarmaya  devam ediyor Gün sessiz kalma değil, milli birlik ruhuyla, bir ve beraber olarak ses verme günüdür. Özellikle sosyal medyadaki bilgi kirliliği ve provokasyonlara karşı dikkatli olunması gerekiyor.  Tüm Ülke olarak ve İş dünyası olarak devletimizin ve kahraman askerlerimizin yanındayız, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bölgedeki terör unsurlarını yok edeceğine inanıyoruz." Dedi.

 

Ceyhan Ticaret Borsası

[Devamını oku...]

11
MİLLETİMİZİN BAŞI SAOLSUN!!!

 Suriye'den Şanlıurfa'nın Akçakale , Birecik ve Ceylanpınar ilçeleri ile Mardin'in Nusaybin ilçesine gerçekleştirilen alçakça saldırılar sonucu şehit olan vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dileriz.
Ceyhan Ticaret Borsası

[Devamını oku...]

11
CEYHAN TARIMSAL KOOPERATİFİNDEN BORSAMIZA NEZAKET ZİYARETİ

 Ceyhan Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Mustafa AYLAK Ve yönetim kurulu üyeleri Borsamızı ziyaret etti.  Ziyarete Ceyhan Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Mustafa AYLAK yönetim kurulu üyeleri Kazım MERT , Ümit AĞEÇE , Mahmut BULDU, Talat ÖNÜR, İsmail TOSUN ve Hasan DEMİRCİOĞLU ziyaret ettiler.

 

Ziyarette Borsa Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa AYDAR ile Genel Sekreterimiz Yeliz AYDAR Katıldı, Başkanımız Mustafa AYDAR ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

AYDAR; BİRLİKTEN GÜÇ DOĞAR

Başkanımız Mustafa AYDAR Yeni kurulan Ceyhan Tarımsal Kalkınma Kooperatifini kuruluşundan dolayı başkan ve yönetim kurulunu kutluyorum diyen başkanımız Mustafa AYDAR bundan böyle Tarımsal Kooperatifinin her zaman yanında olacaklarının altını çizdi ve her zaman birlikten güç doğar biz Ceyhan için varız dedi.

 

AYLAK; AMAÇ ÜRETİMİ GELİŞTİRMEK

Ceyhan Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Mustafa AYLAK Bizde yönetim olarak ziyaretten memnuniyet duyduk ve bizlere ziyaret için zaman ayıran Borsa Başkanımız Mustafa AYDAR’a teşekkür ediyorum dedi. CEY. TAR, KOOP başkanı Aylak kooperatif hakkında kısa bilgiler verdi. Kooperatif ortaklarının her türlü bitkisel, Hayvancılık, Ormancılık konularındaki üretimi geliştirmek, İhtiyaçları temin ve tedarik etmek; ortaklarının ekonomik ve sosyal yönden gelişmelerine yardımcı olmaktır dedi.

 

Ceyhan Ticaret Borsası

[Devamını oku...]

10
İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ BERBEROĞLU  BORSAMIZI ZİYARET ETTTİ

 İlçe Emniyet Müdürü Alper Tunga Berberoğlu Borsamızı ziyaret ederek başkanımız Mustafa Aydar’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Borsa başkanımız Mustafa Aydar, Meclis Başkanımız Ali Cem Sandıkçı Meclis Üyelerimiz Bilal Yıkar, Ömer Kurt ve Genel Sekreterimiz Yeliz Aydar Katıldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkanımız Mustafa Aydar “ İlçe Emniyet Müdürlüğüne Atanan Alper Tunga Berberoğlu beye çalışmalarında başarılar diliyorum dedi. Ceyhan’a daha iyi hizmet etmek için devletimizin tüm kurum ve kuruluşlarıyla birlikte ve koordineli çalışmasında büyük yarar vardır. Ben kendisine yeni görevinin hayırlı olmasını temenni ederken  başarılı olmasını dilerim.” Dedi,
 AYDAR; KAMU KURUM VE KURULUŞLARI İLE 
KOORDİNELİ BİR BİÇİMDE ÇALIŞIYORUZ
 Borsa başkanımız Mustafa Aydar İlçe Emniyet Müdürü sayın Alper Tunga Berberoğlu  nezdinde   “Kamu kurum ve kuruluşları ile  birlik ve beraberlik  içersinde çalışarak Ceyhan’a  hizmetin en iyisini yapılması konusunda  koordinalı bir şekilde  çalışmak Ceyhan’ımız için en hayırlısı olacağından hiç şüphem yoktur dedi.
BERBEROĞLU CEYHAN’IN ÇITASINI YÜKSELTMELİYİZ
İlçe Emniyet Müdürü sayın Alper Tunga Berber oğlu Ceyhan’ımıza en iyi şekilde hizmet edebilmek için Sayın Borsa başkanımızın belirttiği gibi Kaymakamlık, STK’lar, Oda ve Borsalar, Belediye ve tüm kurumlarla birlikte çalışmamız gerekir. Amacımız koordineli bir biçimde çalışarak ilçemizin hizmet çıtasını en üst sıralara çıkarmaktır. Gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı sayın Borsa başkanımız Mustafa Aydar’a çok teşekkür ederim.” Dedi.
Konuşmaların ardından başkanımız Mustafa Aydar günün anısına İlçe Emniyet Müdürü sayın Alper Tunga Berber oğlu’na plaket taktim etti.
Ceyhan Ticaret Borsası

[Devamını oku...]

10
 Türk Silahlı Kuvvetlerimiz Suriye'nin kuzeyinde terör örgütlerine yönelik Barış Pınarı Harekatı'nı başlatmış bulunmaktadır.

 Türk Silahlı Kuvvetlerimiz Suriye'nin kuzeyinde terör örgütlerine yönelik Barış Pınarı Harekatı'nı başlatmış bulunmaktadır.

Türk Ordusu’na sonsuz güven duyuyor, Mehmetçiğimizin sağ salim yurdumuza dönmesini temenni ediyorum.
Allah askerlerimizin yar ve yardımcısı olsun. Kalbimiz ve Duamız Mehmetçiklerimizle.
Yönetim Kurulu Başkanı
Mustafa AYDAR

[Devamını oku...]

08
ÜYELERİMİZE DUYURULUR!!!

  TOBB AZERBAYCAN ZİYARETİ VE İŞ FORUMU,

13-14 EKİM 2019

Sayın Üyemiz;
Birliğimizden Odamıza iletilen ilgi yazıda;
Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Keneşi) bünyesinde, Türk Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) kurulmuştur. TTSO'nun üyeleri arasında Azerbaycan İşverenler Konfederasyonu, Kazakistan Ulusal Girişimciler Odası, Kırgız Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odası ve Birliğimiz yer almakta olup, Sn. M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU TTSO'nun ilk Başkanı olarak seçilmiştir.

Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi, TTSO, Azerbaycan İşverenler Konfederasyonu (ASK) ve Birliğimizin katılımları ile 14 Ekim 2019 tarihinde, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de, Türk Keneşi 7. Liderler Zirvesi Kapsamında, Türk Dili Konuşan Devletler İş Forumu düzenlenecektir.
Foruma Özbekistan, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan ve Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi gözlemci üyesi Macaristan'dan iş insanlarının katılımı da beklenmektedir.
Bu çerçevede, Birliğimizce, söz konusu Foruma katılmak üzere, 13-14 Ekim 2019 tarihlerinde, Azerbaycan Bakü'ye yönelik bir Özel Sektör Heyeti Ziyaret Programı düzenlenmesi öngörülmektedir. Ziyarete ilişkin taslak program ve katılım formu azerbaycan.tobb.org.tr adresinde yer almaktadır. Ziyarete katılmak isteyen firma temsilcilerinin konaklama, uçak, transferler, yemek vb. organizasyon giderlerini karşılamak üzere, Birliğimizce görevlendirilen GOLDENBAY TURİZM YATIRIMLARI A.Ş.'nin Türkiye İş Bankası Şişli Ticari Şubesi, TR10 0006 4000 0011 3980 0311 76 IBAN numaralı Türk Lirası hesabına 6.000,- Türk Lirası ön avans bedeli ödemeleri gerekmektedir.
Katılım bedelinin kesinleşmesini takiben, bakiye tutar ziyaret öncesinde katılımcılardan talep edilecektir. Ödeme yapılırken açıklama kısmına "13-14 Ekim Azerbaycan Ziyareti Katılım Ücreti" açıklaması yazılması gerekmektedir.
Firma temsilcilerinin azerbaycan.tobb.org.tr adresinde yer alan başvuru formunu doldurduktan sonra yüksek çözünürlüklü "jpeg" formatında bir fotoğraf ve pasaportun renkli kısmı ile ödeme yaptıklarına dair dekontu azerbaycan@tobb.org.tr adresine en geç 11 Ekim 2019 Cuma günü saat 12.00'ye kadar iletmeleri gerekmektedir. Kişi başı organizasyon giderleri, katılımcı sayısına göre tespit edilmektedir. Bu itibarla, katılım teyidini bildirip, avans ödemesini yapmış olan firmalarımızın ziyarete katılmaktan vazgeçmeleri halinde, yapılan ödemenin iadesinin yapılabilmesi için, en geç 11 Ekim 2019 tarihine kadar Birliğimize yazılı olarak bildirimde bulunmaları gerekmektedir.
TOBB'un ilgi yazısı ve Azerbaycan programı ekte yer almaktadır.

İlgili üyelerimizin dikkatlerine önemle sunarız.
Saygılarımızla,

Ceyhan Ticaret Borsası Başkanlığı

[Devamını oku...]

26
KONYA TİCARET BORSASINDAN BORSAMIZA ZİYARET

  Söz konusu ziyarette Ceyhan Ticaret Borsası Meclis Başkanımız Ali Cem SANDIKÇI, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Ferruh ARSLAN, Yönetim Kurulu Üyemiz Nazi DİLER, Meclis Üyemiz Kasım AYEŞ, Meclis Katip Üyemiz Bilal YIKAR ve Genel Sekreterimiz Yeliz AYDAR Konya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin ÇEVİK ve yönetim kurulu üyeleri ile meclis üyelerinden oluşan heyeti karşıladılar.

 

Ceyhan Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ali Cem SANDIKÇI , Borsamıza ziyaretimize gelen Konya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin ÇEVİK ve Beraberindeki gelen Heyeti ziyaretlerinden duyduğu memnuniyetini dile getirdi

 

Konya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin ÇEVİK ve yönetim kurulu üyeleri ile meclis üyelerinden oluşan heyet; Ticaret Borsamızı ziyaret ederek Meclis Başkanımız Ali Cem SANDIKÇI ile bilgi alış-verişinde bulundular. Gerçekleşen Ziyaret kapsamında , Meclis Başkanımız Ali Cem SANDIKÇI ;Yeni Yapılacak olan Hizmet Binamız ve Proje Kapsamındaki soğuk hava deposu ve canlı hayvan kesimhanesi hakkında bilgi alışverişinde heyeti bilgilendirdi.

 

Ceyhan Ticaret Borsası

[Devamını oku...]

24
TOBB YÖNETİM KURULU ÜYEMİZ VE ADANA SANAYİ ODASI BAŞKANI ZEKİ KIVANÇ BORSAMIZI ZİYARET ETTİ

  Söz konusu ziyarette Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Aydar, Meclis Başkanımız Ali Cem SANDIKÇI, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Ferruh ARSLAN ve Genel Sekreterimiz Yeliz AYDAR TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki KIVANÇ’ı karşıladılar.

 

Ceyhan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aydar, Borsamıza ziyaretimize gelen TOBB Yönetim kurulu Üyemiz ve Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki KIVANÇ’ı   ziyaretlerinden duyduğu memnuniyetini dile getirdi. Gerçekleşen ziyarette CTB Başkanı Mustafa AYDAR ilçe ekonomisi ve ilçe sorunları ile ilgili bilgi vererek istişarede bulunuldu.

 

Mustafa AYDAR

Ceyhan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı

 

[Devamını oku...]

24
ÜYELERİMİZE DUYURULUR!!!

 

TOBB TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ

 

KONU: Özbekistan Ziyareti ve Türk Keneşi Özbekistan İş Forumu, 3-5 Ekim 2019

Türk Dili Konuşan Ülkeler işbirliği Konseyi (Türk Keneşi) Bünyesinde, 31 Temmuz 2019 tarihinde İstanbul’da Türk Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) kurulmuştur. Birliğimizi ile birlikte, Azerbaycan İşverenler Konfederasyonu, Kazakistan Ulusal Girişimciler Odası, Kırgız Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odası, Türk Odalar Birliği Üyesidir. Yapılan Seçimlerde Birlik Başkanı Sn. M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU, TTSO’nun İlk Başkanı olarak Seçilmiştir.

 

Birliğimizce, Türk Dili Konuşan işbirliği Konseyi,TTSO ve Özbekistan Yatırım ve Dış Ticaret Bakanlığı ile Özbekistan TSO İş Birliğinde, 5 EKİM 2019 Tarihinde, Türk Keneşi Özbekistan iş Forumu düzenlenecektir. Özbekistan’ın Başkenti Taşkent’te gerçekleştirilecek ‘’Forum’’a,  Özbekistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sn. Şevket MİRZİYOYEV’in Katılımı da öngörülmektedir.

 

Programa Katılmak isteyen Firma temsilcilerinin Konaklama, uçak, transferler, yemek vb. organizasyon giderlerini karşılamak üzere, Birliğimizce görevlendirilen ETS Ersoy Turistik Servisleri A.Ş.’nin Garanti Bankası Kadiköy Ticari Şubesi TR 54 0006 2001 6730 0006 2999 73 numaralı Türk Lirası Hesabına, 10.000,- Türk Lirası ön avans bedeli ödemeleri gerekmektedir.

Ödeme yapılırken açıklama kısmına ‘’3-5 Ekim 2019 Özbekistan Heyeti Katılım Ücreti’’  açıklaması yazılmaktadır. En geç 2 Ekim 2019 Çarşamba günü saat 14.00’e kadar Birliğimize yazılı olarak bildirimde bulunulmaları gerekmektedir.

 

Gerekli Açıklamalar Eklerdedir.

 

Ceyhan Ticaret Borsası

[Devamını oku...]

24
BORSAMIZ 2.ULUSLARARASI COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLER ZİRVESİ EĞİTİMİNE KATILIM SAĞLANDI

  19-20-21 Eylül 2019  tarihleri arası 3 gün süren Zirve kapsamında Avusturya, İtalya, Gürcistan, Güney Afrika, Ekvator ve Tanzanya ülkeleri başta olmak üzere Büyükelçilikler, Ankara Valiliği başta olmak üzere bazı illerin Valilikleri, Türkiye'deki Oda ve Borsalar stand açarak etkinlik programında yer aldılar. Stantlarda ülke, bölge ve yörelerin yöresel ve geleneksel ürünleri sergilenerek, yerli ve yabancı alım heyetleri, üreticilerle diyalog kurduğu zirvede iş görüşmeleri de gerçekleşti.

 

2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi 57 bin kişilik ziyaretçi sayısı, 12 Oturum, 63 sunum ve 2 bin 765 kişinin sertifika aldığı eğitim programlarıyla, Türkiye’de konusunda bugüne kadar  gerçekleştirilen en büyük etkinlik oldu.

 

Coğrafi İşareti alınan ürünlerin ulusal ve uluslararası alanda tanıtımını gerçekleştirmek üzere Ankara’da bu yıl 2.si gerçekleştirilen Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi Etkinliği ve Eğitimi’ne Ceyhan Ticaret Borsamızı Temsilen  Genel Sekreterimiz Yeliz AYDAR Katılım sağladı.

 

Ceyhan Ticaret Borsası

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 53İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son   

Türlübaş Mah. İstasyon Cad. NO:17 Ceyhan/ADANA
0.322 613 30 19
0.322 613 91 28
ceyhanborsa@hotmail.com
ANASAYFAVİZYONUMUZMİSYONUMUZBÜLTENLERATATÜRK KÖŞESİBİLGİ EDİNMECEYHAN İLÇESİ