HABERLER


09

 Ceyhan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aydar, 10 Ocak Gazeteciler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında, tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

 Gazetecilerin halkın müşterek sesi olduğunu söyleyen Ceyhan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aydar, ‘‘Basınımız, bazen devlet ile millet arasında önemli bir köprü, bazen yerel yönetimler ile belde sakinlerinin diyalog aracı, bazen de sivil toplumun sesini yükselttiği, demokrasilerin vazgeçilmezidir’’ dedi.

  Ceyhan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aydar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında, tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı. Basının, toplumun bilinçlenmesi ve haber alma özgürlüğüne kavuşması yönünde gerçek ve yürüyen demokrasinin tesisi anlamını taşıdığını ifade eden Başkan Aydar, gazetecilik  mesleğinin halkı aydınlatma, haberdar etme, toplum yararına hizmet etme ve kamu yararı taşıyan gelişmeleri kamoyu ile paylaşım amacı taşıdığını belirtelek, ‘‘Basın halkımızla aramızdaki en önemli köprüdür. Gazeteciler bizim yol arkadaşımız’’ dedi.

 

GAZETECİLER YOL GÖSTERİCİDİR

  Gazetelerin yorum ve görüşlerinin çalışmalarına yön verdiği ve önemli yararlar sağladığını ifade eden Aydar, ‘‘Gazetecilik mesleğinin demokrasinin, fikir özgürlüğünün ve insan haklarının gelişmesinde çok büyük payı bulunuyor. Basın halkımızla aramızdaki en önemli köprüdür. Onların eleştiri ve önerilerini önemsiyor, çalışmalarımız için yol gösterici olduğuna inanıyoruz. Tarihin her döneminde halkın gözü, kulağı ve sesi olmayı amaç edinen, önemli bir misyonu yerine getiren gazetecilerin daha iyi koşullarda mesleklerini icra edebilmesi en büyük dileğimizdir’’ açıklamasını yaptı.

 

DEMOKRASİNİN VAZGEÇİLMEZ UNSURU

  Başkan Aydar, şunları söyledi; Halkın haber alma hakkını sağlayan ve toplumun genel talep ve görüşlerini kamoyuna yansıtma görevini üstlenen, demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olarak gördüğümüz basın kurumlarımız ve mensubu olan gazeteciler; gecesini, gündüzüne katarak, kar, kış, tehlike demeden canla başla çalışarak, haber ve değerlendirmeleri ile toplumu doğru bilgilendirme görevlerini yerine getirmektedirler.

  Bu duygularla mesleklerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan, ilkeli, sorumlu gazetecilik anlayışı içinde hareket eden tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü Kutlarım.

 

 

Mustafa AYDAR

Yönetim Kurulu Başkanı

Okunma Sayısı: 196
resim
Yazdır  

Türlübaş Mah. İstasyon Cad. NO:17 Ceyhan/ADANA
0.322 613 30 19
0.322 613 91 28
ceyhanborsa@hotmail.com
ANASAYFAVİZYONUMUZMİSYONUMUZBÜLTENLERATATÜRK KÖŞESİBİLGİ EDİNMECEYHAN İLÇESİ