HABERLER

ULUSAL HUBUBAT KONSEYİ URFADA BULUŞTU

  • 13.01.2020
  • ceyhantb

 Ulusal Hububat Konseyi (UHK) tarafından Düzenlenen  Şanlıurfa Ticaret Borsasının ev sahipliğinde  "Hububat Sektörü Değerlendirme Paneli" gerçekleştirildi.

 

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya 'nın " 2019 Yılı Hububat Sektörel Değerlendirme Paneli’’ açılış konuşmalarının ardından istatistiki bilgiler eşliğinde program devam etti.

Yapılan panelle ilgili açıklamada bulunan Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya “Hem çiftçimizin sorunlarını hem ekim alanları sorunlarını ortak bir şekilde hem ilimiz açısından, Hem ülkemiz açısından, hem çiftçimiz açısından hem sanayicimiz, tüccarımız açısından daha ileriye götürebilmek, daha iyi yapabilmek için yapılması gereken sorunların çözümüne burada panelde yetkili kişilerle, hocalarla bunları tartışacağız.

 

Ulusal Hububat Konseyi (UHK) Başkanı Özkan Taşdemir’de; Tarımın ilk yapılmış olduğu yerde bulunmamız itibari ile ilk önce üretilen ürünün buğday olduğunu buğdayın bu bölgede daha yoğun bir üretiminin  sağlanabilmesi için diğer ürünlerle pamukla, soya ile mısırla yarışa bilmesi için desteğinin önemli derecede artışının sağlanması gerekir yani bu destek destekleme modelinde Havza bazlı destekleme modeli mutlaka çalıştırılıp bu bölgenin hububata  yönelik desteklenmesi ile birlikte mutlaka artış sağlanacaktır. 

 

Ulusal Hububat Konseyi (UHK) Programına Borsamızı Temsilen Ceyhan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyemiz Nazif DİLER, Yönetim Kurulu Sayman Üyemiz Hüseyin AVER ve Tescil Memurumuz Refa ÇİL Katılım Sağlamıştır.

 

Ceyhan Ticaret Borsası

ULUSAL HUBUBAT KONSEYİ URFADA BULUŞTU
ULUSAL HUBUBAT KONSEYİ URFADA BULUŞTU
ULUSAL HUBUBAT KONSEYİ URFADA BULUŞTU

Atatürk Mah. İstasyon Cad. NO:17 Ceyhan/ADANA
0.322 613 30 19
0.322 613 91 28
ceyhanborsa@hotmail.com
ANASAYFAVİZYONUMUZMİSYONUMUZBÜLTENLERATATÜRK KÖŞESİBİLGİ EDİNMECEYHAN İLÇESİ