HABERLER

Entries for 'ceyhantb'

19
CTB İle Halk Sigorta A.Ş. işbirliğinde   "KOBİ´lere Yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Sistemi Semineri" Düzenlendi

  Ceyhan Ticaret Borsası  ve Halk Sigorta A.Ş. işbirliğinde   düzenlenen“ KOBİ’lere Yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Sistemi Semineri”  gerçekleşti.

 

Ceyhan Ticaret Borsası  Salonu’nda gerçekleşen seminerde konuşan Enis Emre Yaylak; “Bakanlar Kurulu’nun 04/06/2018 tarihli ve 2018/11892 sayılı “Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelere Yönelik Ticari Alacak Sigortası Sunulmasını İçeren Devlet Destekli Sistemin İşleyişine Dair Kararı” ile KOBİ’lere yönelik oluşturulan Devlet destekli bir sistem uygulanmaya başlandı. Bu sistem ile herhangi bir teminata bağlanmamış vadeli satışlardan doğan borcun ödenmeme riski teminat altına alınmaktadır. Mevcut uygulamada ciro kriterinden dolayı alacaklarını teminat altına alamayan KOBİ’ lere bu sistem ile ciddi bir imkân sunulmaktadır. KOBİLER için bu sistemin önemi büyüktür” dedi.

 

Sunumun Sonun da Borsa Üyelerimizin sorularını cevaplayarak üyelerin sistemi içerisinde var olmasını tavsiyelerde bulundu.

 

Gerçekleşen Seminer de Ceyhan Ticaret Borsası Genel Sekreter Yeliz AYDAR , Personellerimiz ve Üyelerimiz Katılım Sağlamıştır.

 

Ceyhan Ticaret Borsası

[Devamını oku...]

18
ÜYELERİMİZE DUYURULUR!!!

 ÜYELERİMİZE DUYURULUR!!

Halk Bankası KOBİ'lere Yönelik Devlet Destekli Ticari Sigorta Sistemi Toplantısı 19.11.2019 Salı günü (yarın)sabah 10:00'da Ceyhan Ticaret Borsası Toplantı Salonunda yapılacaktır.Tüm üyelerimiz davetlidir.

Yönetim Kurulu Başkanı
Mustafa AYDAR

[Devamını oku...]

14
DUYURU!!!

 Kadın Girişimcilere ihracat desteklerini daha iyi anlatabilmek, desteklerden daha fazla yararlanmalarını sağlayabilmek, rekabet avantajı sağlayabilecekleri sektörleri tespit ederek bu sayede uluslararası rekabetçiliklerini ve e-ihracattan aldıkları payı artırabilmek için, Kadın Girişimcilere yönelik fiziki bir NETWORK kurmak amacıyla 28 Kasım 2019 Perşembe günü saat 10.30’da Adana Ticaret Borsası' nda “Türkiye Kadın Girişimci Fiziki Network Toplantısı” düzenlenecektir.

Tüm kadın girişimcilerimiz toplantıya davetlidir.

Kayıt için : https://docs.google.com/…/1FAIpQLSdQBbocoQfU4ub8el…/viewform

[Devamını oku...]

12
İYİ PARTİ ADANA İL BAŞKANI GÖKTÜRK BOYVADAOĞLU BORSAMIZI ZİYARET ETTİ.

 İyi Parti Adana il Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu, İyi Parti Ceyhan ilçe Başkan Yardımcısı Sedat Akkuş, Ceyhan Belediye Başkan yardımcısı Cengiz Güven, Ceyhan Belediyesi Emlak Müdürü Mehmet Boyraz ve İyi Parti Teşkilatı üyeleri Borsamızı ziyaret ettiler. 

Söz konusu ziyarette Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ferruh Arslan, Meclis Üyelerimiz Emrah Eker, Ömer Kurt ve Genel Sekreterimiz Yeliz Aydar Adana İyi Parti il Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu ve beraberindeki heyet ile Borsamız hizmet binasında bir araya geldiler

Ceyhan İlçemize Yakışır Modern Borsa kompleksi 
Gerçekleşen ziyarette Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Ferruh Arslan, İyi Parti Adana il Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu ile ‘‘Kurulmasını Planladıkları Yeni Borsa Hizmet Binası için Ceyhan Belediyesinden Mevcut fakat aktif olmayan Ceyhan hayvan Pazar yerinin Borsamıza verilmesi talebinde bulunduklarını ve burada Ceyhan’ımıza ve Üyelerimize layık Modern Borsacılık faaliyetlerine yakışır bir borsa kompleksi kurmayı hedef edindiklerini ifade etti. Ceyhan Ticaret Borsası Yönetimine Teşekkür Ederim.

 Ziyarette konuşan Adana İyi Parti il Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu, Yömetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ferruh Arslan Meclis Üyeleri Emrah Eker, Ömer Kurt ve Genel Sekreterimiz Yeliz Aydar’a göstermiş oldukları ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyorum dedi.

 Ziyaretin devamında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ferruh Arslan, Meclis Üyeleri Ömer Kurt  ve Emrah Eker, Adana İyi Parti İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu ve beraberindeki heyetle Ceyhan İlçemizin Ekonomik durumunu, sorunlarını ve Çözüm önerileri ile ilgili karşılıklı fikir alışverişinde bulundular. 

İyi Parti adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu ve beraberindeki heyete ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Ceyhan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ferruh Arslan İyi Parti Adana il Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu ve teşkilatına çalışmalarında başarılar diledi.

 

CEYHAN TİCARET BORSASI

[Devamını oku...]

09
CTB BAŞKANI MUSTAFA AYDAR’DAN 10 KASIM MESAJI

  Ceyhan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa AYDAR ,  Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 81. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

 

AYDAR mesajında şu ifadelere yer verdi; "Türk milletinin bağımsızlık savaşına önderlik ederek, diğer ülkelere de örnek olan Mustafa Kemal Atatürk, sadece bizim değil dünyanın da kahramanıdır. Dil, din, ırk ayrımı yapmadan toplumu bütün olarak gören ve Türk milletinin ileri medeniyetler seviyesine ulaşması için  bir bir hayata geçiren Atamız, bize büyük bir emanet bırakmıştır. O’nun gösterdiği hedeflere ulaşmak için daha çok düşünmek, daha çok çalışmak, daha çok üretmek bizim en büyük sorumluluğumuz. Geleceğimiz olan çocuklarımızı ve gençlerimizi de bu anlayışla yetiştirmek ise görevimiz. Atatürk’ün çizdiği bağımsızlık ve kalkınma yolunda kararlılıkla yürümek en büyük hedefimiz. Güçlü bir ülke olacaksak, birey olma bilincini edinmiş, sorgulayan, demokrasi ve hukuktan yana olan, üreten, kendini yenileyen bir toplum olmalıyız. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete uğurlayışımızın 81’inci yıldönümünde saygı, minnet ve özlemle anıyorum. Ruhu şad olsun.”

 

Mustafa AYDAR

Ceyhan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı

[Devamını oku...]

08
CTB Başkanı Mustafa AYDAR ’dan Mevlid  Kandili  Mesajı

  Ceyhan Ticaret Borsası Başkanı Mustafa AYDAR, Mevlid Kandili nedeni ile bir mesaj yayımladı.

 

Mesajında Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz’in doğumu vesilesiyle kutladığımız ve maddi manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı bir Mevlid Kandili’ne daha kavuşmanın heyecanı ve sevincini hep beraber yaşıyoruz diyen.

 

Başkan AYDAR, ”Peygamber Efendimiz Hz Muhammed (SAV) hala dünyamızı, kalplerimizi ve ruhumuzu aydınlatmaya devam etmektedir” diyerek Mesajının devamında şunları ifade etti: ”Mevlid Kandili, sevgili Peygamberimizin bizlere sunduğu bütün değerleri ve öğütlerini anlama ve yaşama bakımından çok önemli bir gündür. Müslümanlar olarak sevgili Peygamberimizi ve onun mesajını her yönüyle doğru tanımalı, insanlığa doğru tanıtmalıyız. Böyle günleri ve geceleri vesile kabul ederek, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı artırmalıyız. Yüce Rabbimizin rahmet kapılarını sonuna kadar açtığı bu gecede, ilçemiz, şehrimiz, ülkemiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için de duada bulunmalıyız.

 

Bu duygu ve düşüncelerle âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin kutlu doğum gününde, milletimizin ve tüm İslam âleminin mevlid kandilini kutluyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum." dedi.

 

Ceyhan Ticaret Borsası

[Devamını oku...]

05
  TOBB BAŞKANI M. RİFAT HİSARCIKLIOĞLU ADANADA

  Adana Ticaret Odasının düzenlediği Oda ve Borsaların istişare toplantısına Ceyhan Ticaret Borsası  Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa AYDAR Katılım Sağladı

 

 Gerçekleşen İstişare Toplantısına Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU katıldı.

 

 Başkan M. Rifat  HİSARCIKLIOĞLU   Bölge iş dünyasını dinlemek istek ve sıkıntılarını not almak için Katılım Sağladığı İstişare toplantısında Birlik ve Beraberliğimizi dile Getirdi.

 

Ceyhan Ticaret Borsası

[Devamını oku...]

01
BORSAMIZ TS EN ISO 9001 2015 KYS  DENETİMİNİ BAŞARIYLA TAMAMLADI

  Ceyhan Ticaret Borsası'nda uygulanmakta olan TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sisteminin geliştirme denetimi Borsamız hizmet binasında gerçekleştirildi.

 

 Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa AYDAR, Meclis Bakanımız Ali Cem SANDIKÇI, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ferruh ARSLAN, Meclis Üyesi Kasım AYEŞ, Meclis Üyesi Doğan ÇAY ve Genel Sekreter Yeliz AYDAR, Kalite  Sorumlusu Ferhat ARSLAN, Tescil, İstatistik, Bilgi İşlem, Arşiv, Muamelat, Laboratuvar ve Muhasebe Memurlarımız Katılarak, Türk Loydu Denetçisi Savaş TATIL’ın katıldığı açılış toplantısı ile başlayan tetkik programı, hizmet birimlerinde gün boyu süren incelemeler sonunda tamamlandı.

 Genel Sekreterlik, Tescil Servisi, Borsamız Kalite Birimlerinde ve tüm süreçlerde dokümanların ve kayıtların yeni versiyon güncelliği ve örnekleme metoduyla incelenmesi, ilgili alanlardaki çalışmaların ve şartların gözlemlenmesi suretiyle gerçekleşen tetkikler kapsamında; Borsamızda yürütülen faaliyetlerin TS EN ISO 9001:2015 standartlarına, dokümantasyon ve uygulama açısından uygunluğu denetlendi.

 
 Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunun CTB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa  AYDAR  “Ceyhan Ticaret Borsası  olarak üyelerimize en iyi hizmeti verebilmek için Kalite Yönetim Sistemi çalışmalarına önem vermekteyiz. Bu süreç ile ilgili her türlü desteği üst yönetim olarak vermekle birlikte bu süreci iyileştirmek ve geliştirmek için faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Denetim süreci öncesi ve sonrasında fedakârca çalışan tüm borsa personelimize ve Türk Loydu Denetçimiz Savaş TATIL’a borsamıza  kattıkları değerler için, teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kapanış toplantısında söz alan Türk Loydu Denetçisi Savaş TATIL; “Ceyhan Ticaret Borsası’nın ISO 9001-2015 Kalite Yönetim Sistemi Standartları kapsamında yürütmekte olduğu faaliyetler ile süreç iyileştirme ve geliştirme yönündeki çalışmalarını olumlu görmekten memnuniyet duyduklarını belirterek, Ceyhan Ticaret Borsası Yönetimini ve personelini tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

 

 CEYHAN TİCARET BORSASI.

[Devamını oku...]

30
 CUMHURİYETİMİZİN 96. YILI KUTLAMALARINA BORSA OLARAK KATILIM SAĞLANDI

 Ceyhan Ticaret Borsası olarak Cumhuriyetimizin 96, yılı kutlamalarına katıldık. Kaymakam Dr Bayram Yılmaz’ın makamından tebrikleri kabulünün ardından kutlamalara geçildi. Cumhuriyet meydanındaki kutlamalar saygı duruşu ve istiklal marşının ardından törenlere geçildi. Törenlerde Şiir ve komposizyon yarışmasında dereceye girenlere ödülleri veridi ve halk oyunlarının ardından törenler resmigeçitle sona erdi.

 

BORSA OLARAK CUMHURİYET TÖRENLERİNE KATILDIK

Cumhuriyetimizin 96. Yılı kutlamalarına Borsa olarak Yönetim Kurulu Başkan yardımcımız Ferruh ARSLAN, Genel Sekreterimiz Yeliz AYDAR ,Genel Sekreter yardımcımız Ayhan ATEŞ ile birlikte Borsamızda görevli personellerimizle birlikte Cumhuriyetimizn 96. Yılı kutlamalarına katılım sağladık.

Ceyhan Ticaret Borsası

[Devamını oku...]

28
Ceyhan Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Aydar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

  Ceyhan Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Aydar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Aydar mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bugün, Büyük Atatürk’ün milletimize armağan ettiği Cumhuriyetimizin 96. Yılını coşku, mutluluk ve umutla kutluyoruz.

 

Büyük kurtuluş mücadelesinin ardından, milletimizin hak ettiği yönetim biçiminin Cumhuriyet olduğunu bildiren, bu ülkenin yolunu çağdaş medeniyetler yolu olarak tüm dünyaya ilan eden, Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarına bir kez daha minnet ve şükran duygularımızı ifade etmek istiyorum.

 

Ülkemizin aydınlık geleceği için; bugün her günkünden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var; daha çok üretmek, kazanmak, paylaşmak, zenginleşmek ve gelişmek zorundayız.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün hedeflediği, ‘muasır medeniyet seviyesine’ ulaşmak için, özel sektör olarak ekonomiye katkılarımızı ve istihdam sağlamadaki sorumluluklarımızı yerine getirmede büyük çaba gösteriyoruz ve göstermeye de devam edeceğiz.

 

Bu düşüncelerle Cumhuriyet Bayramının, Ulu Önder Atatürk’ün gösterdiği hedefe ulaşma azmini ve çabasını, ülkemizin aydınlık geleceği için kendisine şiar edinmiş büyük Milletimize kutlu olmasını, ülkemize ve ulusumuza mutluluk ve başarılar getirmesini diliyorum ”dedi.

 

Ceyhan Ticaret Borsası

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 52İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son   

Türlübaş Mah. İstasyon Cad. NO:17 Ceyhan/ADANA
0.322 613 30 19
0.322 613 91 28
ceyhanborsa@hotmail.com
ANASAYFAVİZYONUMUZMİSYONUMUZBÜLTENLERATATÜRK KÖŞESİBİLGİ EDİNMECEYHAN İLÇESİ