HABERLER

Entries for 'ceyhantb'

23
ÜYELERİMİZE DUYURULUR!!!

 

Konu: Plastik poşetlerin ücretlendirilmesi hak 

İlgi: Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 22.07.2019 tarih ve 168934 sayılı yazı

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ilgili yazısında 09.01.2019 tarihli makam olur ile taraflarınca yayımlanarak yürürlüğe giren ve 25.03.2019 tarihli olur ile değişiklik yapılan ‘’Plastik Poşetlerin Ücretlendirilmesine İlişkin Usul ve Esaslar’’ uyarınca plastik poşetlerin ücret karşılığında tüketici veya kullanıcıya verildiği ifade edilmektedir.

Bakanlığın yazısında, bu kapsamda, satışa tabi plastik poşetlere dair Plastik Poşetlerin Ücretlendirilmesine Usul ve Esaslar’ın Geçici 4 üncü maddesin de yer alan ‘’ Bu Usul ve Esasların 5 inci maddesinin onuncu ve on birinci fıkrasındaki şartları sağlayan  plastik poşetler en geç 30/06/2019 tarihinden itibaren satışa sunulur  ve şartların sağlamayan plastik poşetlerin satışına izin verilmez .’’ hükmü dahilinde ;

   . Ücrete tabi plastik poşetlerin en az bir yüzeyinde çevreci slogan ve Sıfır        Atık logosu Kullanılması,

      Plastik poşetlerde yer alan satış noktalarının marka ve logolarının bulunduğu yüzey ( sap ve körükler hariç) alanın yüzde yirmisini geçmemesi,

       . Sıfır Atık logosunun bakanlık web sayfasından temin edilen haliyle veya poşet rengine  bağlı olarak görünür olması şartıyla tek ren olarak kullanılması ve

    . Ücrete tabi plastik poşetlerin çift kat kalınlığının 40 mikron ve üzerinde olmasına dair esasların sağlanması

 gerektiği bildirilmiştir

 Bilgilerinizi ve konunun ilgili üyelerimize duyurulur.

 

Ceyhan Ticaret Borsası

[Devamını oku...]

22
ÜYELERİMİZE DUYURULUR!!!

T.C
TARIM İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

 


Çukurova Tarım işletmesi müdürlüğü işletmesinin 2019 yılı üretimi yaklaşık 300 ton ( +-%20) Paketli Ryegrass silajı ve 1.000 ton (+-%25) Kuyuda Buğday Silajı şartname esasları dahilinde 20.08.2019 tarihi saat 14.00’de 4 parti halinde açık arttırma usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ait ilan yazı ektedir.

Bu işle iştigal eden Üyelerimize duyurulur.

Ceyhan Ticaret Borsası

 

[Devamını oku...]

21
2019 YILI TÜRKİYE'NİN TURFAN DA ÜRETİM BÖLGESİ OLAN ÇUKUROVA’MIZDA MISIR HASADI BAŞLADI.

Ceyhan İlçemiz de Borsamız üyesi ve aynı zaman da çiftçimiz olan Bozçalar Tarım’dan Murat BOZÇALAR ve Dörtler Tarım’dan İlyas DURSUN’UN arazisinde yapılan Mısır Hasadına Ceyhan Ticaret Borsası Genel Sekreter Yeliz AYDAR , Arşiv Memuru Mutlu GENCER , Basın Yayın Sorumlusu Volkan TERKEŞLİ katılım sağladılar.

İşletmelerini ziyaret ettiğimiz Borsamız Üyesi aynı zaman da çiftçi olan Murat BOZÇALAR ve İlyas DURSUN ‘’İklim şartlarının iyi geçmesi bu yılki hasat miktarımızı olumlu etkilemiştir. Şuan da 1. Ürün Mısırımızın hasadını yapmaktayız ve üretimden memnunuz’’ diye ifade etti.

Borsamız Genel Sekreter Yeliz AYDAR ‘’Bölgemiz de Üretim alanı ve miktarı yüksek olan 1. Ürün Mısır hasadının da başladığını, üreticilerimizin şuan ki verimden memnun olduğunu’’ ifade etti.

Genel Sekreter Yeliz AYDAR Ceyhan Ticaret Borsası olarak, her zaman üreticimizin yanında olan Devletimize ve TMO yöneticilerine, tüm çiftçilerimiz adına teşekkür edİyoruz" dedi.

Ceyhan Ticaret Borsası

[Devamını oku...]

09
BORSA BAŞKANIMIZ MUSTAFA AYDAR’DAN KURBAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
Ceyhan Ticaret Borsası Başkanı Mustafa AYDAR , Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayarak, tüm İslam aleminin ve Ceyhanlı hemşerilerinin Kurban Bayramı’nı kutladı.

Başkan Mustafa AYDAR ; Bayramlar çok özel günlerdir. Milletimizin birlik ve beraberliği, kardeşlik ve dayanışma ruhu bayram günlerinde daha da gelişir ve pekişir. Kurban Bayramı’nın sevginin ve kardeşliğin en yüksek düzeyde hissedileceği, milletçe birlik ve beraberliğimizi sağlayan değerlerimizin her yönüyle yaşanacağı günler olarak geçmesini temenni ediyorum.

Sevgi dolu, huzur ve mutluluk içinde nice bayramlar geçirmek dileğiyle başta Ceyhan’lı hemşerilerimin , Üyelerimizin ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramı'nı kutluyor, bayramın herkese sağlık ve huzur getirmesini diliyorum.

Mustafa AYDAR
Ceyhan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı

[Devamını oku...]

09
ÜYELERİMİZE DUYURULUR!!!
T.C. TARIM İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ...

[Devamını oku...]

02
ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE!!!

 Pamuk Sorumlu Denetçi Eğitimi

T.C. Ticaret Bakanlığı Güney Anadolu Bölge Müdürlüğü Tarafından 21-22-23 Ağustos 2019 Tarihlerinde Mersin İli Tarsus İlçesinde Pamuk Sorumlu Denetçi Eğitimi Düzenlenecektir. Eğitim sertifikalı ve sınavlıdır.

Süresi İçerisinde Belgesini Yenilemeyen Ve Yeni Belge Almak İsteyen Pamuk Sorumlu Denetçi Adaylarının Anılan Bölge Müdürlüğüne Başvurması Gerekmektedir. Kontenjan Sınırlı Olup, Öncelik Başvuru Sırasına Göre Olacaktır. Söz konusu eğitime başvurular En geç 19 Ağustos 2019 Tarihine Kadar Bölge Müdürlüğümüze şahsen yada posta yoluyla yapılacaktır. Eğitim, Tarsus Ticaret Borsası'nda Yapılacaktır.

[Devamını oku...]

02
BÖLGEMİZDE 2019 YILI YAĞLIK AYÇİÇEĞİ HASADI BAŞLADI

 Türkiye'nin önemli tarım merkezlerinden Çukurova'da alternatif ürün olarak tercih edilen ve susuz arazilerde üretimi teşvik edilen yağlık ayçiçeği hasadı başladı.

  Ceyhan’ın Sağkaya Mahallesi’nde çiftçilerimiz tarafından gerçekleşen Hasat sırasında Borsamız Meclis Kâtip Üyesi Bilal YIKAR, Borsamız Meclis Üyesi Kasım AYEŞ, Tescil Memuru Gülay ÇİMEN ve Basın yayın sorumlusu Volkan TERKEŞLİ ile Bölgemizde Ekim’i Yapılan Yağlık Ay çekirdeği Hasadına Katıldılar.

 

Bu Yıl ki Hasat Sonuçlarından Memnunuz.

Borsamız Meclis Üyesi, Çiftçi ve İşletme sahibi Kasım Ayeş, Bölgemizde sulanamayan arazilerde alternatif ürün olarak yetiştirilen yağlık ayçiçeğinin son yıllarda bölge çiftçisi için cazip bir ürün haline geldiğini ve Ceyhan'da önceki yıllara göre kıyaslama yaparsak son yıllarda yağlık ayçiçeği ekili alanlarında artış olduğunu ve yağışlı geçmesi nedeniyle bu yılki hasat sonuçlarından oldukça memnun olduklarını dile getirdi.

 

Dönüme 200-250 Kilogram Bekliyoruz.

Borsamız Meclis Kâtip Üyesi, Furkan Tarım İşletme Sahibi ve Çiftçi Olan Bilal Yıkar yaptığı açıklamada, ‘‘Geçen yıl dönüm başına ortalama 200 kilogram ürün alındığı bu yıl ise yağışlarının ortalamanın üzerinde olmasından dolayı erken ekim yapılan tarlalar da 200 kilogram, ekimi geç yapılan tarlaların ise ağustos ayının ilk haftaların da yapılması beklenen hasatların dönüme ortalama 200-250 kilogram verim bekliyoruz." diye konuştu.

 

Ceyhan Ticaret Borsası

[Devamını oku...]

26
Kozan Ticaret Odası Borsamızı Ziyaret Etti.

  Kozan Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa KANDEMİR ve beraberindeki heyet ile birlikte Ceyhan Ticaret Borsası (CTB) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa AYDAR’ı ziyarette bulundular.

Söz konusu ziyarette Borsamız Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa AYDAR, Meclis Başkanımız Ali Cem SANDIKÇI Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Ferruh ARSLAN, Meclis üyemiz Emrah EKER ve Genel Sekreterimiz Yeliz AYDAR, Kozan Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa KANDEMİR ve Beraberindeki heyeti Karşıladılar.

Ceyhan Ticaret Borsası Yönetim kurulu Başkanımız Mustafa AYDAR, Borsamıza ziyaretimize gelen, Kozan Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa KANDEMİR’in ziyaretlerinden duyduğu memnuniyetini dile getirdi.  

 

Ceyhan İlçemize Yakışır Modern Borsa Kompleksi  

 

  Gerçekleşen ziyarette Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Aydar, Meclis Başkanımız Ali Cem Sandıkçı ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Kozan Ticaret Odası Başkanı Mustafa KANDEMİR ile ‘‘Kurulmasını Planladıkları, Bölgemize, Ülkemize, Tarıma ve Ekonomiye Can verecek, Yeni Borsa Hizmet Binası hakkında bilgi paylaşan Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Aydar, Burada Ceyhan’ımıza ve Üyelerimize layık Modern Borsacılık faaliyetlerine yakışır bir borsa Kompleksi’ni kuracaklarını ifade etti.

 

 Ziyaretin devamında Ceyhan İlçemizin Tarım ve Ekonomik durumu, Sorunları ve Çözüm önerileri ile ilgili karşılıklı fikir alışverişinde bulundular.

 

Çalışmalarında Başarılar Dileriz

 

Ceyhan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aydar, Kocan Ticaret Odası Başkanı Mustafa KANDEMİR ve beraberindeki heyete ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek çalışmalarında başarılar diledi.

 

 

Ceyhan Ticaret Borsası

[Devamını oku...]

24
ÜYELERİMİZE DUYURULUR!!!

   Ticaret Bakanlığı'ndan alınan 16.07.2019 tarihli ve 45947988 sayılı yazı.

İlgide kayıtlı yazıda, Eşbaşkanlığını Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan'ı yürüttüğü '' Türkiye-Cin Halk Cumhuriyeti Karma Ekonomik ve Ticaret Komitesi '' 17. Dönem Toplantısı teknik müzakerelerinin 1-5 Eylül 2019 tarihlerinde gerçekleşmesinin planlandığı bildirilmektedir.

 

Bu itibarla anılan KEK Toplantısında Kullılmak üzere;

 

-16.Dönem KEK Toplantısı sonucun da imzalanan ve bir örneği ekte sunulan Mutabakat Zaptı'nda yer alan hususlara ilişkin varsa kaydedilen gelişmeler ya da yaşanan sorunlar.

 

-Mezkur KEK toplantısı sırasında gündeme getirlmesin de yarar görülen yada Çin tarafınca gündeme getirilebileceği tahmin edilen konular.

 

-Anılan toplantı sonucunda imzalanması öngörülen mutabakat Zaptı'nda yer alması talep edilen hususlar ( İngilizce ve Türkçe olarak)

hakkında detaylı bilgi notlarına ihtiyaç duyulmaktadır.

 

Bilgilerinizi, konunun ivedilikle kurumumuza duyurulmasını ve konuya ilşkin yukarıdaki hususları içeren bilgi notlarının Ticaret Bakanlığı'na iletilmek üzere, en geç 5 Ağustos tarihine kadar kurumumuzun aşağıdaki iletişim adreslerine gönderilmesini rica ederiz.

 

İletişim Bilgilerimiz;

Tlf: 0 (322) 613 30 19

Fax: 0 (322) 613 91 28 

E-mail: ceyhanborsa@hotmail.com 

 

 

 

CEYHAN TİCARET BORSASI

[Devamını oku...]

10
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Bünyesindeki Oda ve Borsa Genel Sekreterleri Oryantasyon Eğitiminde bir araya geldi.

 06-08 Temmuz 2019 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Bünyesindeki Oda ve Borsa Genel Sekreterleri Oryantasyon Eğitimine Ceyhan Ticaret  Borsası Genel Sekreterimiz Yeliz AYDAR katıldı.

 

TOBB İkiz Kulelerdeki programın açılışında konuşan TOBB Genel Sekreteri Mustafa Saraçöz, Oryantasyon Eğitiminde Borsa ve Odaların kurumsal yapısı, sektörler ile ilgili bilgilendirme, Protokol ve Organizasyonlar, Muhasebe ve İnsan Kaynakları Hakkında, Ekonomik Anlamda da bütün konular ele alınarak Borsa ve Odaları nasıl daha ileriye taşıyabiliriz adına bilgilendirme yaptı.

 

TOBB’un çok aktif çalışan önemli bir camia olduğunu vurgulayan Saraçöz, 24 saat esasına dayalı bir çalışma yöntemini anlattı. 365 oda ve borsanın artık proje üretmekte çok mahir bir hale geldiğini belirten TOBB Genel Sekreteri Mustafa Saraçöz, “Bu başarıda da genel sekreterlerimizin payı büyük. Oda ve borsalarımız artık 5 yıldızlı Üyelerine en üst seviyede hizmet vermekte Unutmayın ki bizim varlık sebebimiz üyelerimizin sorunlarını çözmek. Birlikte çalışmalıyız Sizin bizi beslemeniz lazım. Gerekirse yönlendirmeniz lazım” dedi.

 

Ceyhan Ticaret Borsası 

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 48İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son   

Türlübaş Mah. İstasyon Cad. NO:17 Ceyhan/ADANA
0.322 613 30 19
0.322 613 91 28
ceyhanborsa@hotmail.com
ANASAYFAVİZYONUMUZMİSYONUMUZBÜLTENLERATATÜRK KÖŞESİBİLGİ EDİNMECEYHAN İLÇESİ